50 złotych łapówki w zamian za odstąpienie od wypisywania mandatu zaoferował policjantom 26-letni mężczyzna. Został zatrzymany. Co ciekawe, łapówkę chciał wręczyć za swojego kolegę, który kierował zatrzymanym do kontroli samochodem.
Mężczyźni poruszali się osobowym mercedesem. Na dworcu autobusowym w Łomży samochód złamał przepisy, wjeżdżając pod zakaz. Manewr został zauważony przez patrolujących teren policjantów. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli.
- Kierowca zgodził się, że popełnił wykroczenie i chciał przyjąć mandat- relacjonuje Urszula Brulińska z zespołu komunikacji społecznej łomżyńskiej komendy policji.
Kiedy mundurowi wypisywali mandat, podszedł do nich 26-letni pasażer mercedesa. Zaoferował 50 złotych w zamian za odstąpienie od ukarania kierowcy.
- Mężczyzna został zatrzymany. Badanie wykazało, że jest pod wpływem alkoholu. W organizmie miał blisko 1,5 promila- dodaje Urszula Brulińska,
Pasażer trafił do aresztu. Za próbę wręczenia łapówki grozi mu kara grzywny lub pozbawienia wolności. O jej wymiarze zdecyduje sąd.
Kierowca mercedesa ostatecznie przyjął mandat w wysokości 200 złotych i pięć punktów karnych.