Reklama

Chciał dać 50 złotych łapówki

02/06/2014 09:37

50 złotych łapówki w zamian za odstąpienie od wypisywania mandatu zaoferował policjantom 26-letni mężczyzna. Został zatrzymany. Co ciekawe, łapówkę chciał wręczyć za swojego kolegę, który kierował zatrzymanym do kontroli samochodem.

Mężczyźni poruszali się osobowym mercedesem. Na dworcu autobusowym w Łomży samochód złamał przepisy, wjeżdżając pod zakaz. Manewr został zauważony przez patrolujących teren policjantów. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli.

- Kierowca zgodził się, że popełnił wykroczenie i chciał przyjąć mandat- relacjonuje Urszula Brulińska z zespołu komunikacji społecznej łomżyńskiej komendy policji.

Kiedy mundurowi wypisywali mandat, podszedł do nich 26-letni pasażer mercedesa. Zaoferował 50 złotych w zamian za odstąpienie od ukarania kierowcy.

Reklama

- Mężczyzna został zatrzymany. Badanie wykazało, że jest pod wpływem alkoholu. W organizmie miał blisko 1,5 promila- dodaje Urszula Brulińska,

Pasażer trafił do aresztu. Za próbę wręczenia łapówki grozi mu kara grzywny lub pozbawienia wolności. O jej wymiarze zdecyduje sąd.

Kierowca mercedesa ostatecznie przyjął mandat w wysokości 200 złotych i pięć punktów karnych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości