Reklama

Chciał wzbogacić się na słabszym koledze. Okradł go kilka razy pod rząd.

09/05/2014 10:00

16- letni łomżyniak wymusił na swoim młodszym koledze oddanie dwóch telefonów komórkowych i tabletu. Łupy trafiły do 36-letniego mężczyzny. Dziś obaj zamieszani w przestępstwo mieszkańcy miasta, zostali zatrzymani.

- Do pierwszego wymuszenia doszło jesienią ubiegłego roku. Sprawca zagroził 14-latkowi pobiciem i zażądał oddania pieniędzy. Kiedy ich nie dostał, wymusił oddanie telefonu komórkowego- relacjonuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Ledwie 14-latek pozbierał się po napaści, jego starszy kolega pojawił się ponownie. Drugi telefon zabrał nastolatkowi w połowie grudnia.

W kwietniu, także grożąc, wymusił oddanie tabletu, który 14- latek miał przy sobie.

16- letni mieszkaniec Łomży został zatrzymany przez policję dziś rano. Za wymuszenia, do których dochodziło m. in. na terenie szkoły, będzie odpowiadał przed sądem rodziny i nieletnich.

Reklama

W tym samym czasie funkcjonariusze zatrzymali 36- letniego mężczyznę, u którego policja znalazła wcześniej skradzione przedmioty.

- Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu pozbawienie wolności na czas od trzech miesięcy do pięciu lat- dodaje Ewelina Szlesińska.

Tablet i jeden z telefonów udało się już odzyskać.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości