16- letni łomżyniak wymusił na swoim młodszym koledze oddanie dwóch telefonów komórkowych i tabletu. Łupy trafiły do 36-letniego mężczyzny. Dziś obaj zamieszani w przestępstwo mieszkańcy miasta, zostali zatrzymani.
- Do pierwszego wymuszenia doszło jesienią ubiegłego roku. Sprawca zagroził 14-latkowi pobiciem i zażądał oddania pieniędzy. Kiedy ich nie dostał, wymusił oddanie telefonu komórkowego- relacjonuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży.
Ledwie 14-latek pozbierał się po napaści, jego starszy kolega pojawił się ponownie. Drugi telefon zabrał nastolatkowi w połowie grudnia.
W kwietniu, także grożąc, wymusił oddanie tabletu, który 14- latek miał przy sobie.
16- letni mieszkaniec Łomży został zatrzymany przez policję dziś rano. Za wymuszenia, do których dochodziło m. in. na terenie szkoły, będzie odpowiadał przed sądem rodziny i nieletnich.
W tym samym czasie funkcjonariusze zatrzymali 36- letniego mężczyznę, u którego policja znalazła wcześniej skradzione przedmioty.
- Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu pozbawienie wolności na czas od trzech miesięcy do pięciu lat- dodaje Ewelina Szlesińska.
Tablet i jeden z telefonów udało się już odzyskać.