Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży przy ulicy Długiej odbyło się spotkanie z poetą, krytykiem i literaturoznawcą - ks. Jerzym Sikorą. Tym samym, po wakacyjnej przerwie, wznowiono program „Spotkajmy się w bibliotece”, który jest okazją do spotkań łomżyńskich czytelników z różnymi twórcami.
Na wieczorku poetyckim ks. Sikora opowiedział o swoim życiu i twórczości, a także o tym jak związany jest z Łomżą. Poeta zaczynał tu swoją pracę literacką oraz kształcił się w Wyższym Seminarium Duchownym. Ks. Sikora jest autorem ponad 300 publikacji a jego twórczość została wyróżniona licznymi nagrodami, w tym Nagrodą Brata Alberta czy Nagrodą Literacką im. Józefa Czechowicza.
W trakcie spotkania z gronem łomżyńskich czytelników poeta przede wszystkim skupił się na promocji swojej najnowszej książki pod tytułem „Chińska porcelana”. Stanowi ona zbiór utworów wybranych, ale jak przyznał autor, nie zabrakło też kilku wcześniej niepublikowanych wierszy. Ks. Sikora zaprezentował i zinterpretował, niektóre ze swoich najważniejszych dzieł, jak na przykład „Pretty Woman”. Po lekturze publiczność miała sposobność do zadawania pytań i dyskusji na temat twórczości poety.
Na zakończenie spotkania, goście Miejskiej Biblioteki Publicznej mieli okazję zakupić promowany tomik, opatrzony autografem ks. Jerzego Sikory.