Ponad 15-metrowy świerk zwyczajny staną w poniedziałek na Starym Rynku w Łomży. Dziś wieczorem zakończone zostały prace przy jego ozdabianiu i choinka rozbłysła! Również wokół całego placu swiecą już świąteczne ozdoby, a wkrótce zakończy się ozdabianie całego miasta. Wtedy pozostanie już tylko oczekiwać na Święta.
Tegoroczna choinka rosła dotychczas na terenie Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, przy bloku na ul. Konstytucji 3-go Maja. Od środy pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej MPGKiM przystrajali drzewko w różnego rodzaju ozdoby świetlne. Na początku tygodnia ustawiali też choinki na Rondzie Solidarności, terenach sportowo – rekreacyjnych na os. Konstytucji 3-go Maja, Placu Niepodległości, bulwarach oraz przy lodowisku Biały Orlik.
Do „Mikołajek” zakończy się montaż iluminacji świątecznych na słupach energetycznych i oświetleniowych w całym mieście. Tradycyjnie będą one cieszyły oczy przechodniów i kierowców na ulicach w obrębie Starego Rynku oraz przy głównych ciągach komunikacyjnych oraz na najważniejszych skrzyżowaniach naszego miasta. Świątecznego uroku naszemu miastu będą dodawały do końca stycznia.