Reklama

Ciepły początek tygodnia i szybkie załamanie! Taka będzie pogoda w Łomży

11/05/2026 08:23

Po zimnych i pochmurnych dniach, do Łomży wróciła ładna pogoda i wyższe temperatury, ale tylko na chwilę. Tak wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Chłodniej zrobi się już we wtorek (12 maja) i wcale nie zanosi się, aby piękna, wiosenna aura szybko do nas wróciła.

Choć w poniedziałek (11 maja) poranek był chłodny, to temperatura w Łomży szybko zacznie rosnąć. Już w południe przekroczy 20 stopni Celsjusza. Wydawać by się mogło, że po zimnych i pochmurnych dniach, wiosna na dobre wróci do naszego miasta.

Problem w tym, że na poniedziałkowe popołudnie i wieczór prognozowane są przelotne opady deszczu, a od wtorku (12 maja) znów zrobi się chłodniej. Temperatura maksymalna spadnie do 15 stopni Celsjusza i może popadać. Jeszcze zimniej w środę (13 maja). Tego dnia na termometrach zobaczymy maksymalnie 13 stopni.

Reklama

Ponownego ocieplenia i bezchmurnego nieba możemy spodziewać się w drugiej połowie tygodnia. Od czwartku znów temperatury pójdą w górę, a w weekend (16-17 maja) IMGW prognozuje w Łomży powyżej 20 stopni Celsjusza.

Źródło: IMGW Aktualizacja: 12/05/2026 09:58
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości