Wywiad z samym sobą- to temat pracy, o jakiej stworzenie trzeba się pokusić, by wziąć udział w konkursie W mojej Łomży- ludzie, miejsca, wydarzenia. Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół średnich, a na przygotowanie i przesłanie pracy są dwa tygodnie. Autorzy najlepszych w nagrodę otrzymają możliwość bezpłatnego udziału w warsztatach dziennikarskich i fotograficznych.
Konkurs organizuje Fundacja Leonardo i "Ja i Ty" Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych. Portal MyLomza.pl patronuje konkursowi.
- Chcemy zaktywizować młodych ludzi, pobudzić ich pasje, zachęcić do działania. Temat konkursu można potraktować jako wejrzenie w samego sobie, okazję do refleksji, można stworzyć przestrzeń do wykazania się wiedzą, przemyśleniami, wnioskami- mówi Joanna Salwa- Anucińska z Fundacji Leonardo.
Akcja skierowana jest do uczniów gimnazjów i szkół średnich. "Wywiad z samym sobą" można zrealizować za pomocą dwóch metod:
Gotowe prace (w formatach doc i pdf) trzeba przesłać na adres e-mail: wmojejlomzy@op.pl i dostarczyć w formie papierowej do siedziby Fundacji Leonardo przy ul. Woziwodzkiej 1 w Łomży. Zarówno do przesyłki elektronicznej, jak i pocztowej musi być dołączony podpisany Formularz Konkursowy (w wersji elektronicznej najpierw trzeba go wydrukować, wypełnić i podpisać, a potem zeskanować i dołączyć do e-maila). Prace można przesyłać od 12. do 26. maja.
A teraz najprzyjemniejsza część- nagrody. Jury konkursu wybierze autorów czterech- sześciu najlepszych prac i zaprosi ich do udziału w 15-godzinnych warsztatach dziennikarskich i fotograficznych. Główny laureat uhonorowany zostanie dodatkową nagrodą rzeczową o wartości 300 złotych.
Konkurs jest współfinansowany ze środków Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Patologii Społecznej.
Szczegółowy regulamin konkursu oraz Formularz Zgłoszeniowy i formularz dla osób niepełnoletnich zamieszczamy poniżej:
Regulamin konkursu Formularz Zgłoszeniowy Formularz dla osób niepełnoletnich