Reklama

Co dalej ze Strażą Miejską w Łomży? Radny Tarka podejmuje inicjatywę

24/03/2023 16:11

Z wnioskiem dotyczącym likwidacji Straży Miejskiej w Łomży zamierza wyjść na najbliższej sesji radny Mariusz Tarka.

Przypomnijmy, że temat był już poruszany przez radnego podczas styczniowej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Łomży.

- Może to jest ten moment, abyśmy się zastanowili, czy nie przeorganizować Straży Miejskiej? – zadawał pytanie radny Tarka. - Skoro nie ma ona żadnych kompetencji do karania czy wyciągania konsekwencji. Mieszkańcy w rozmowach nie wypowiadają się pozytywnie o działaniach straży, mówią negatywnie. Pochlebnych opinii niestety nie ma. Czy nie lepiej tych ludzi przenieść do centrum monitoringu? A te pieniądze przeznaczyć na Policję, która posiada odpowiednie kompetencje zwiększyć tam etaty – podsumował.

Reklama

O modernizacji łomżyńskiej Straży Miejskiej był o już głośno w 2016 roku. Wówczas  prezydent Mariusz Chrzanowski zaproponował, aby o losach formacji zdecydowali sami mieszkańcy. Odbyło się nawet spotkanie w tej sprawie, zbierane były opinie. Odzew społeczny nie był jednak duży.

Teraz z wnioskiem dotyczącym likwidacji Straży Miejskiej w Łomży zamierza wyjść na najbliższej sesji radny Mariusz Tarka. 

- Funkcjonowanie Straży Miejskiej kosztuje około 1,4 miliona złotych rocznie. Wynagrodzenia, budynek, samochody - wylicza radny. - Nie chcę być kadrowym u prezydenta, ale cześć pracujących osób można przenieść do centrum monitoring, centrum zarządzania kryzysowego. Cześć strażników mogłaby po krótkim przeszkoleniu do policji - uważa radny.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości