Kradzieże, włamania, wałęsające się, bezpańskie psy? Co najbardziej boli mieszkańców starej części Łomży? Chcą o tym rozmawiać policjanci z miejskiej komendy, zapraszając dzielnicowych, radnych, urzędników. Najważniejsze jednak, by na debacie nie zabrakło mieszkańców- bo to im ma służyć organizowane spotkanie.
Debaty społeczne łomżyńska komenda organizowała już kilkukrotnie. Niestety, zainteresowanie mieszkańców było bardzo niewielkie- a to właśnie do nich spotkania są adresowane.
- Zależy nam, aby w spotkaniu uczestniczyli łomżanie, którzy są zainteresowani podniesieniem poczucia bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich- przekonuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży.
Tym razem debata kierowana jest przede wszystkim do mieszkańców osiedli Bohaterów Monte Cassino, Pociejewo, Oś. Skarpa, Oś. Skowronki, Oś. Parkowe, Oś. Młodych i Oś. Słoneczne. Policjanci chcą uczulić na najbardziej niebezpieczne miejsca starej części miasta, porozmawiać z łomżyniakami o ich poczuciu bezpieczeństwa, zapytać o miejsca, w których bawią się najmłodsi.
- Pomimo tego, że organizowane przez nas spotkania obejmują swoim zasięgiem konkretnie wskazane osiedla, do udziału zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta- dodaje Ewelina Szlesińska.
Debata Moje Osiedle odbędzie się w piątek, 16. maja o godz. 17.00 w auli Uczelni Jańskiego przy ulicy Krzywe Koło.