Reklama

Co w końcu będzie ze Starym Rynkiem?

20/03/2015 08:06

Wczoraj w restauracji "Na Farnej" doszło do spotkania Prezydenta Łomży - Mariusza Chrzanowskiego oraz jego zastępców - Agnieszki Muzyk i Andrzeja Garlickiego z lokalnymi przedsiębiorcami i właścicielami lokali na Starym Rynku. Celem spotkania była dyskusja nad gospodarczym i turystycznym ożywieniem łomżyńskiej starówki, a także poprawą jej wizerunku.

Przedsiębiorcy zaproponowali kilka rozwiązań, które według nich mogłyby się przyczynić do poprawy obecnej sytuacji. Są to:

powiększenie parkingów - wzdłuż zachodniej pierzei (na wysokości sklepu Galeria Ławeczka) i na placu Starego Rynku oraz wprowadzenie możliwości parkowania do godz. 22; umożliwienie ruchu pojazdów do 3.5 tony wzdłuż zachodniej pierzei (przy "filarach") z obowiązkowym wyjazdem w prawo w ul. Giełczyńską; zmiana usytuowania Ławeczki Hanki Bielickiej, polegająca na jej odwróceniu o 180 stopni. Pozwoliłoby to na robienie pamiątkowych zdjęć na tle Rynku i Ratusza, a nie - jak obecnie - witryny sklepowej.

Na chwilę obecną konkretnych decyzji jeszcze nie podjęto, ale pewna nić porozumienia została zawiązana. Obie strony wyraziły chęć kontynuowania tego typu spotkań w przyszłości.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości