Reklama

Covidowe ulgi dla przedsiębiorców. Prezydent Łomży podjął decyzję

02/02/2021 15:12

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą swoją działalność w lokalach użytkowych stanowiących własność miasta, mogą ubiegać się o obniżenie stawek czynszu - wynika z zarządzenia prezydenta Łomży. Stosowny wniosek zainteresowani najemcy powinni złożyć do 1 marca 2021 r. Ulga przysługuje w okresie od 1 lutego do 30 kwietnia 2021 r.

Z informacji przekazanych przez urzędników wynika, że z prośbą o wsparcie do prezydenta Łomży zwrócili się kupcy z Miejskiej Hali Targowej  oraz inni najemcy miejskich lokali, którzy podkreślają, że jest to trudny czas na prowadzenie działalności gospodarczej w związku z  obowiązującymi ograniczeniami. Przedsiębiorcy poinformowali również, że  że nie wszyscy mogą korzystać ze wsparcia rządowego i wielu z nich bez pomocy będzie zmuszonych do zamknięcia swoich działalności.

- W czasie pandemii powinniśmy być solidarni z osobami, które tracą możliwość zarobkowania bądź też mają ją ograniczoną. Dlatego podejmujemy działania, ratujące miejsca pracy naszych mieszkańców – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski informując o czasowej obniżce stawek czynszów najemcom miejskich lokali, którzy odczuwają negatywne skutki pandemii.

Reklama

Miejscy urzędnicy tłumaczą, że zarządzenie prezydenta dotyczy tych przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu z powodu pandemii i związanych z nią obostrzeń.

"Ulga przysługuje od 1 lutego 2021 r. do 30 kwietnia 2021 r. i wynosi 50% stawki czynszu ustalonej w umowie obowiązującej w dniu złożenia wniosku. Obejmuje tylko najemców miejskich lokali, dlatego też prezydent apeluje do prezesów spółdzielni mieszkaniowych i innych zarządców nieruchomości o wprowadzenie zniżek dla najemców pomieszczeń znajdujących się w ich zasobach, którzy zmagają się z trudnościami ze względu na pandemiczne ograniczenia" - czytamy.

Reklama

Pisemne wnioski w sprawie obniżenia stawek czynszu  należy składać do 1 marca 2021 r.  w Urzędzie Miejskim w Łomży (Stary Rynek 14), administracji Miejskiej Hali Targowej (ul. gen. Sikorskiego 176A) lub drogą elektroniczną na adres mailowy ratusz@um.lomza.pl w formie skanu. Wniosek można pobrać --->TUTAJ<---

Urzędnicy z Ratusza dodają, że to nie jedyne wsparcie, jakie w dobie pandemii objęło łomżyńskich przedsiębiorców.

"Od połowy marca do końca kwietnia u.br., najemcy miejskich lokali, którzy w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej, mogli liczyć na 99-procentowe zniżki stawek czynszu. Bonifikata w wysokości 50 procent przysługiwała z kolei  przedsiębiorcom, których  działalność uległa znacznemu ograniczeniu. Ulgi zostały przedłużone na kolejne 3 miesiące, w ramach tak zwanego Łomżyńskiego Pakietu Antykryzysowego."

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości