"Czas ochotników" to hasło, pod którym Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje nabór kobiet i mężczyzn chętnych do odbycia ochotniczej formy służby wojskowej. Łomżyńska Wojskowa Komenda Uzupełnień zorganizowała podczas tego weekendu dni otwarte, podczas których można przyjść, uzyskać bliższe informacje oraz zgłosić się do odbycia służby wojskowej.
Jak się okazuje, hasło "Czas ochotników" nie jest pustym sloganem. Świadczy o tym duże zainteresowanie kandydatów do odbycia takiej służby. Dziś, punktualnie o godzinie 11.00, drzwi łomżyńskiej WKU przy ul. Polowej otwarte zostały dla ochotników i już od pierwszych minut przybywało chętnych. Z Łomży, ale także z bliższych i dalszych okolic. Niektórzy specjalnie przejechali kilkadziesiąt kilometrów, by wpisać się na listę chętnych.
Jak podkreśla Wojskowy Komendant Uzupełnień w Łomży ppłk Adam Krystowczyk, podobny "boom", choć może na nieco większą skalę, armia przechodziła po rezygnacji ze służby poborowej. Teraz również nie brakuje chętnych, nie tylko mężczyzn w różnym wieku, ale też kobiet.
Przypomnijmy, że od 1 marca każdy mężczyzna podlegający powszechnemu obowiązkowi obrony może ochotniczo zgłaszać się do swojej macierzystej Wojskowej Komendy Uzupełnień, by złożyć akces do odbycia szkolenia wojskowego. Taką samą deklarację mogą składać także kobiety zainteresowane odbyciem szkolenia. Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób w wieku 18-50 lat, które nie były w wojsku, a chciałyby odbyć przeszkolenie wojskowe. Dotyczy ona także tych chętnych, którzy odbyli służbę wojskową, a teraz mogą zostać przeszkoleni w ramach ćwiczeń rezerwy.
Dni otwarte w łomżyńskiej WKU trwają w sobotę i niedzielę w godzinach 11.00 - 14.00. Przyjść może każdy zainteresowany i wcale nie musi od razu podejmować decyzji o zgłoszeniu. Zgłosić się do ochotniczej formy służby wojskowej można w każdym momencie. Podczas dni otwartych można jednak swobodnie porozmawiać z oficerami, uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania, otrzymać materiały informacyjne.
.