Przedstawiciele 43 działających w mieście organizacji pożytku publicznego wybrali swoich reprezentantów do powstającej Łomżyńskiej Rady Pożytku Publicznego. Zapadła właśnie decyzja o powołaniu sześciu osób. To znani w Łomży i regionie działacze, animatorzy życia społecznego, wolontariusze.
W skład powoływanej przez prezydenta Mieczysława Czerniawskiego nowej Rady weszli: Kamil Kamiński związany z Fundacją Ocalenie, Grażyna Czajkowska z Polskiego Związku Działkowców- Ogród Działkowy „Forty na Wzgórzu”, działacz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej Edward Matejkowski, założycielka Fundacji Leonardo Joanna Salwa- Anucińska, Danuta Gieraga z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Tomasz Wróblewski (Łomżyński Klaster Ekonomii Społecznej).
Reprezentanci zostali wybrani spośród trzynastu nazwisk zgłoszonych przez organizacje z trzeciego sektora. W piątkowych wyborach uczestniczyli przedstawiciele 43 spośród stu działających w mieście organizacji pożytku publicznego.
- Z uczestnikami zebrania spotkał się zastępca prezydenta Beniamin Dobosz, który dziękując im za coraz aktywniejszy udział w życiu miasta, podkreślił też coraz lepsze relacje samorządu z trzecim sektorem na terenie miasta. W ubiegłym roku na realizację zadań społecznych organizacje otrzymały od miasta ponad 2,6 mln zł, deklarując udział własny na poziomie 1,5 mln złotych- informuje Wawrzyniec Kłosiński, specjalista ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi w Urzędzie Miasta w Łomży.
Reprezentanci sektora NGO stanowią połowę składy Rady. W najbliższą środę, podczas sesji, swoją trzyosobową reprezentację wskaże Rada Miejska. Kolejne trzy osoby wskaże prezydent Łomży. W takim składzie ŁRPP będzie pracowała przez dwa lata.