Od połowy czerwca rozpoczęło się przyjmowanie kandydatów na pierwszy rok studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Rekrutacja ta różni się od znanej wielu rekrutacji do szkół wyższych świeckich.
Kandydat do seminarium musi osobiście zgłosić się do rektoratu Wyższego Seminarium Duchownego im. Papieża Jana Pawła II, przy Placu Jana Pawła II 1 w Łomży. Aby rozpocząć procedurę konieczne jest złożenie szeregu dokumentów, wśród których należy wyliczyć:
1. Własnoręcznie napisane podanie o przyjęcie do WSD z podaniem motywacji.
2. Własnoręcznie napisany życiorys.
3. Świadectwo chrztu i bierzmowania /z adnotacją, kiedy i gdzie zostały przyjęte sakramenty/.
4. Świadectwo maturalne – /oryginał/ z adnotacją dotyczącą uczestniczenia w katechezie oraz świadectwo ukończenia szkoły.
5. Opinia Księdza Proboszcza o kandydacie i jego rodzinie.
6. Opinia Katechety.
7. Trzy fotografie w stroju wizytowym /krawat, marynarka/oraz zapis cyfrowy fotografii.
Dowód osobisty, książeczkę wojskową, legitymację ubezpieczeniową (własną lub rodzica przy, którym jest ubezpieczony)Reklama
Przyjmowanie zgłoszeń kończy się 29 sierpnia 2019 roku. Dzień później o godz. 10:00 w gmachu WSD odbędzie się pisemny sprawdzian wiadomości z języka polskiego oraz ustny z zakresu teologii dla szkół ponadgimnazjalnych. Przyjęci na I rok spotkają się na zjeździe 2 września.
Warto wspomnieć, że pod koniec maja bieżącego roku diakoni przyjęli święcenia prezbiteriatu, składając przyrzeczenia czci i posłuszeństwa biskupowi diecezjalnemu. Dziesięciu kolejnych mężczyzn przeszło tym samym całą drogę kształcenia w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży.
zdj. WSD w Łomży