Reklama

Czy na przejściach w Łomży jest bezpiecznie?

21/03/2026 09:35

W czwartek 19 marca br. funkcjonariusze z łomżyńskiej drogówki przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych. Sprawdzali oni zachowanie zarówno kierowców, jak i pieszych.

Policjanci sprawdzali w jaki sposób piesi poruszają się po drogach oraz jak zachowują się kierowcy w pobliżu przejść dla pieszych. Mundurowi nie tylko jednak kontrolowali uczestników ruchu, ale również prowadzili działania profilaktyczne. Upominali oni kierowców oraz pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominali o konieczności noszenia odblasków.

Efekty kontroli ponownie pokazują, że problem wciąż jest poważny. Policjanci ujawnili 47 wykroczeń popełnionych przez kierowców oraz 13 przez pieszych. Niezmiennie błędami kierowców pozostaje przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, a przewinienia pieszych to przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Reklama

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości