We środę na godzinę 14.00 prezydent Mariusz Chrzanowski zaprosił radnych Rady Miejskiej w Łomży na spotkanie, podczas którego przedstawił swoją kandydatkę do objęcia stanowiska skarbnika miasta. Potwierdziły się nasze wcześniejsze, nieoficjalne informacje, że osobą rekomendowaną przez prezydenta jest Elżbieta Parzych, dotychczasowa skarbnik Gminy Zbójna.
Miasto Łomża poszukuje nowego skarbnika, od czasu kiedy pełniąca dotychczas tę funkcję Grażyna Kołodziejska, złożyła swoje wypowiedzenie. Prezydent Miasta podjął próbę wyłonienia kandydata na skarbnika w drodze konkursu.
- Do konkursu przystąpiły dwie osoby, które nie spełniały oczekiwań komisji rekrutacyjnej. W ich "cv" brakowało przede wszystkim doświadczenia samorządowego - tłumaczył na spotkaniu Mariusz Chrzanowski.
Z tej przyczyny kandydat na Skarbnika wyłoniony został przez Prezydenta w drodze rozmów indywidualnych.
- Uważam, że Pani Elżbieta Parzych ma odpowiednie kwalifikacje i jest odpowiednią osobą na te trudne czasy, które nas czekają - zapewniał prezydent.
Kandydatka na Skarbnika to mieszkanka Łomży. Obecnie jest Skarbnikiem w gminie Zbójna i posiada ponad 20-letni staż pracy. Działa ponadto w fundacji "Kraina Mlekiem Płynąca", pełniąc funkcję jej prezesa.
Na najbliższej sesji rady miasta Prezydent złoży projekt uchwały powołujący Elżbietę Parzych na stanowisko Skarbnika Miasta Łomża. Jeżeli rada przyjmie uchwałę, obejmie ona tę funkcję z dniem 4 maja br.
Czy radni uznają, że Elżbieta Parzych poradzi sobie z 15-krotnie większym budżetem Łomży w porównaniu do budżetu Gminy Zbójna, którym dotychczas zarządzała? Tego dowiemy się na najbliższej sesji. Dziś natomiast zapraszamy do obejrzenia materiału video, w którym m.in. zapytaliśmy prezydenta Mariusza Chrzanowskiego o tę kandydaturę.