Reklama

Dariusz Domasiewicz wygrał konkurs na dyrektora łomżyńskiego szpitala

20/02/2025 17:02

Dzisiaj odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Zgodnie z uzyskanymi przez nasz portal informacjami powierzone ono zostanie ubiegłorocznemu kandydatowi na prezydenta Łomży, pełniącemu aktualnie funkcję członka Rady Społecznej tej placówki Dariuszowi Domasiewiczowi.

Konkurs na stanowisko dyrektora łomżyńskiego szpitala ogłoszony został przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w połowie stycznia, a termin składania ofert upłynął 31 stycznia. Kandydaci musieli spełniać określone wymagania – posiadać wykształcenie wyższe, doświadczenie i wiedzę gwarantujące prawidłowe wykonywanie obowiązków dyrektora, a także co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym lub ukończone studia podyplomowe z zakresu zarządzania oraz co najmniej 3-letni staż pracy.

Wpłynęło na niego siedem ofert, ale już od kilku tygodni w przestrzeni publicznej artykułowano tylko jedno nazwisko, jako te, które nosić miał jego najbardziej prawdopodobny zwycięzca.

Informacje, jakie właśnie otrzymaliśmy od Małgorzaty Półtorak - rzeczniczki prasowej marszałka województwa podlaskiego potwierdziły pogłoski. Komisja konkursowa, która dzisiaj obradowała, na stanowisko dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży wskazała Dariusza Domasiewicza, aktualnie radnego  miejskiego. Zastąpi on w tej roli Jarosława Pokoleńczuka, który zrezygnował z funkcji ze względów zdrowotnych.

Domasiewicz ma otrzymać powołanie na stanowisko dyrektora od Zarządu Województwa najwcześniej po 14 dniach od dnia posiedzenia komisji.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/02/2025 17:12
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości