Reklama

Dariusz Wybraniak Stypendystą Ministra Edukacji Narodowej

22/10/2015 08:05

Dariusz Wybraniak, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, a jednocześnie Mistrz Świata Trójboju Siłowym RAW, znalazł się w gronie 320 stypendystów Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015.

Dyplomy Stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015 320 uczniom z całej Polski wręczyła 16 października w Auli dawnej biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (Auditorium Minus) Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. W gronie Stypendystów znalazł się Dariusz Wybraniak – uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży. Dariusz zajął I miejsce w kategorii wagowej do 75 kg w grupie młodzików do lat 17 na Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym RAW federacji WPA, które odbyły się w dniach 14-17 maja 2015 roku w Łucku na Ukrainie.

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej jest jedną z form wyrażenia uznania dla uczniów uzyskujących wybitne osiągnięcia edukacyjne. Każdego roku do MEN wpływa około dwóch tysięcy wniosków o przyznanie tego wyróżnienia. Wszystkie te wnioski dotyczą uczniów, mogących się pochwalić znakomitymi wynikami w różnorodnych dziedzinach edukacji. Także międzynarodowymi sukcesami. Kwota stypendium to 3.000 zł jednorazowej, nieopodatkowanej nagrody dla każdego z 320 stypendystów.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości