W środę 21 lutego radny Rady Miejskiej Łomży - Dariusz Domasiewicz wraz z członkami klubu „Przyjazna Łomża” zorganizował spotkanie z seniorami. Odbyło się ono w Klubie Seniora przy Oddziale ZNP w Łomży. Uczestnicy spotkania usłyszeli od kandydata na prezydenta naszego miasta nie tylko wiele ciepłych słów, ale także dwie istotne obietnice, które mają zostać zrealizowane po ewentualnej wygranej w kwietniowych wyborach.
Wczorajsze spotkanie działaczy klubu „Przyjazna Łomża” z członkami sekcji emerytów i rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego odbyło się w godzinach popołudniowych w Klubie Seniora przy ulicy Sadowej. Dariusz Domasiewicz deklarował pomoc lokalnemu środowisku osób starszych na różnych płaszczyznach. Obietnice artykułowane przez kandydata na prezydenta miasta Łomża spotkały się z pozytywnym odzewem ze strony seniorów. Dwie z najważniejszych jego deklaracji to wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla wszystkich mieszkańców oraz utworzenie Centrum Aktywności Seniora.
- Chcę jednoznacznie powiedzieć „Przyjazna Łomża” Dariusza Domasiewicza nie tylko utrzyma bezpłatne przejazdy dla emerytów, rencistów i młodzieży uczęszczającej do szkoły, ale chcemy szanowni Państwo, szanowni mieszkańcy Łomży, chcemy, żeby bezpłatna komunikacja w Łomży dotyczyła wszystkich mieszkańców Łomży. Tak, od 2025 roku, jeżeli wygramy wybory, a w to bardzo wierzę 7 kwietnia, w 2025 roku będzie bezpłatna komunikacja miejska dla wszystkich mieszkańców, natomiast od razu odpowiadam, skąd pieniążki na to, bo na pewno takie pytania się pojawią, będzie to efekt synergii. O tym szczegółowo, jak to będzie wyglądać, opowiem już w miesiącu kwietniu, na przełomie nawet może marca, po to, żebyście Państwo taki nasz cały program poznali - mówił kandydant na prezydenta Łomży radny Dariusz Domasiewicz.
Drugi z postulatów Domasiewicza jest bezpośrednio skierowany do łomżyńskich seniorów, których w Łomży jest aktualnie ponad 16 tysięcy. Z obecnie istniejących form wsparcia proponowanych w ramach Klubu Seniora korzysta zaledwie około 200 z nich, a jak mówi radny „musimy myśleć o wszystkich”. Deklarowane przez kandydata utworzenie „Centrum Aktywności Seniora” stałoby się idealnym rozwiązaniem wielu problematycznych kwestii związanych z codziennym życiem seniorów.
- Powołamy „Centrum Aktywności Seniora” w Łomży, tak żeby na dzisiaj te kluby, które funkcjonują, zaznaczam bardzo dobrze funkcjonują, cieszymy się z tego, jednak dochodzą do nas sygnały właśnie od mieszkańców, no że jest to też wąska grupa tak, bo jeżeli mamy w Łomży około 16 tysięcy emerytów, a w tych klubach wedle informacji, które tutaj otrzymaliśmy jest około tam 150-200 osób, no to sami Państwo widzicie, że jest to wąskie grono. „Przyjazna Łomża” Dariusza Domasiewicza chce powołać kilka takich klubów, tak mniej więcej jak topografia okręgów wyborczych, żeby w każdym takim okręgu były takie kluby. Chcemy wyjść do wszystkich mieszkańców, wszystkich emerytów, którzy chcieliby w tej jesieni swojego życia aktywnie uczestniczyć, a do tego trzeba stworzyć przestrzeń. Oczywiście będzie ona też zorganizowana wspólnie z naszymi spółdzielniami mieszkaniowymi, będziemy o tych tematach z tymi spółdzielniami rozmawiać. Dzisiaj to są tylko takie tego podłoża. Natomiast wiadomo, że o konkretach, żeby rozmawiać trzeba tym prezydentem po prostu być - dodaje Domasiewicz.
Uczestnicy spotkania wypełnili w jego trakcie ankietę, mającą na celu poznanie ich potrzeb. Dodatkowe ankiety środowiskowe dla pozostałych grup społecznych miasta Łomża mają być jeszcze opracowane, a ich wyniki poznamy w drugiej połowie marca.