Ostatnia sobota maja, tradycyjnie kojarzy się ze święceniami prezbiteratu. Wczoraj w łomżyńskiej katedrze 10 diakonów zostało wyświęconych na kapłanów. Uroczystej mszy świętej przewodniczył Bp Janusz Stepnowski, który modlił się z biskupem Tadeuszem Bronakowskim, biskupem seniorem Stanisławem Stefankiem.
Na uroczystość święceń kapłańskich przybyły nie tylko rodziny diakonów, ale też ponad sto księży z całej Polski.
Dziś każdy nowo wyświecony neoprezbiter odprawił mszę święta prymicyjną, którą celebruje się w swojej rodzinnej parafii, pośród wiernych, wśród których się żyło i wzrastało. To wyjątkowe wydarzenie także w życiu parafii, zarówno dla wiernych, jak i duchownych.
Nowi prezbiterzy diecezji łomżyńskiej to:
ks. Mateusz Cymek pochodzący z parafii Kadzidło ks. Maciej Daniłowski z Szumowa ks. Łukasz Lipiński z par. Bożego Ciała w Łomży ks. Jakub Osiecki z Wizny ks. Paweł Perkowski z par. Św. Krzyża w Łapachks. Mateusz Rakusiewicz z par. Św. Idziego w Wyszkowie ks. Maciej Sztych z Drążdzewa ks. Wojciech Uściński z Czyżewa ks. Michał Wyszyński z Dąbrówki Kościelnej ks. Marek Żmijewski z par. MB Nieustającej Pomocy w Grajewie.