Gimnazjalni trzecioklasiści zakończyli już zdawanie egzaminów i przyszedł czas na ostateczną decyzję o dalszej drodze edukacyjnej. Łomżyńskie szkoły ponadgimnazjalne prześcigają się w promocji swoich ofert, organizują spotkania, dni otwarte, robią wszystko, by zachęcić gimnazjalistów do siebie. Tym razem sprawdziliśmy, jak to wygląda w łomżyńskim "Mechaniaku".
Wczorajszy Dzień Otwarty "Mechaniaka" był świetną okazją, by zapoznać się z ofertą edukacyjną tej szkoły. Gimnazjaliści, którzy skorzystali z zaproszenia i odwiedzili w poniedziałek tę placówkę, mogli na własne oczy zobaczyć jak wygląda szkoła od środka, porozmawiać z nauczycielami i uczniami "Mechaniaka". Czekały też na nich specjalnie przygotowane atrakcje.
- Jeśli chcemy mieć po ukończeniu szkoły pracę, to trzeba iść w kierunku zdobycia konkretnego zawodu, a najlepiej nowych technologii - przekonuje Jacek Kocoń, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży.
Jak tłumaczy dyrektor, nauka w "Mechaniaku", to nie tylko zdobycie zawodu, jaki uczniowie sobie wybrali. To także liczne kursy i szkolenia, dzięki którym uczniowie zdobywają wiele dodatkowych umiejętności i uprawnień, które znacznie podnoszą ich szanse na rynku pracy po zakończeniu nauki.
Szkoła oferuje także przeróżne koła zainteresowań, a jej uczniowie podkreślają świetną atmosferę i wyrozumiałych nauczycieli.
Jak wyglądał Dzień Owarty w "Mechaniaku", co o swojej szkole mówią jej uczniowie, a co najbardziej podobało się odwiedzającym ją gimnazjalistom dowiecie się z naszej relacji video. Zainteresowanych ofertą edukacyjną "Mechaniaka" odsyłamy bezpośrednio na stronę internetową szkoły.