W najbliższy weekend 7 i 8 marca 2015 r. w godz. 11 - 14 odbędą się dni otwarte w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Łomży. Dominującym tematem będą ochotnicze formy służby wojskowej. Osoby zainteresowane odbyciem przeszkolenia będą mogły uzyskać szczegółowe informacje, jak się do niego zakwalifikować.
Od 1 marca każdy mężczyzna podlegający powszechnemu obowiązkowi obrony może ochotniczo zgłaszać się do swojej macierzystej Wojskowej Komendy Uzupełnień, by złożyć akces do odbycia szkolenia wojskowego. Taką samą deklarację mogą składać także kobiety zainteresowane odbyciem szkolenia. Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób w wieku 18-50 lat, które nie były w wojsku, a chciałyby odbyć przeszkolenie wojskowe. Dotyczyona także tych chętnych, którzy odbyli służbę wojskową, a teraz mogą zostać przeszkoleni w ramach ćwiczeń rezerwy.
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Łomży jest organem wykonawczym MON w sprawach administracji wojskowej. Terytorialny zasięg działania obejmuje miasta i gminy powiatów: grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, zambrowskiego i miasta Łomża.
WKU w Łomży realizuje zadania w zakresie:
zapewnienia mobilizacyjnego rozwinięcia jednostek wojskowych; administrowania rezerwami osobowymi; świadczeń na rzecz obrony; współpracy z innymi organami i podmiotami w sprawach związanych z obronnością państwa; rekrutacji i naboru ochotników do czynnej służby wojskowej, w tym do zawodowej służby wojskowej i służby kandydackiej; udziału w realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego w ramach terytorialnego zasięgu działania; promocji obronności i służby wojskowej.