Po dość burzliwej dyskusji radni miejscy podjęli na dzisiejszej sesji uchwałę o czasowym, na czery miesiące, zniesieniu opłat za parkowanie w obrębie Starego Rynku. Choć radni mieli wątpliwości co do zasadności takiej uchwały, to przeważyło zdanie o przeprowadzeniu swoistego eksperymentu, w celu sprawdzenia wpływu zniesienia opłat na zwiększenie liczby klientów w tym miejscu.
Wątpliwości radnych dotyczyły m.in. tego, że zniesienie opłat może spowodować to, że miejsca parkingowe na Starym Rynku będą zajmowane na wiele godzin, bo nie będzie to nic kosztować. Będzie to miało wpływ negatywny zamiast pozytywnego na liczbę wolnych miejsc w tym rejonie, a zatem także na liczbę klientów okolicznych sklepów.
Jak argumentował wiceprezydent Andrzej Garlicki, wniosek ten został radzie przedstawiony na prośbę przedsiębiorców prowadzących swoją działalność na Starym Rynku, których zdaniem zmiana ta będzie miała pozytywny wpływ na prowadzenie przez nich działalności.
Ostatecznie radni stosunkiem głosów 16 za przy dwóch przeciwnych i dwóch wstrzymujących się zdecydowali o zniesieniu opłat na okres od 1 czerwca do 30 września 2015 roku.