Na krótko przed oficjanym otwarciem odwiedziliśmy z kamerą Domek Pastora, po którym oprowadził nas koordynator utworzonego niedawno Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej z siedzibą właśnie w wyremontowanym Domku Pastora.
W środku Prawie wszystko jest już gotowe do otwarcia. Pozostały ostatnie drobne prace związane z urządzaniem wnętrz i oczekiwanie na montaż infokiosków. Dwie sale: konferencyjna i malarska są już całkowicie gotowe na przyjęcie użytkowników.
- Posiadamy już pokoje gościnne na poddaszu. One też już są wykończone - dodaje Karol Cuch.
Jak informuje koordynator, po 1 listopada Domek Pastora ruszy z działalnością, do której został przeznaczony.
- Założenie na razie jest takie, aby przez najbliższe pięć lat ten domek aktywnie tutaj żył, uczestniczył, żeby ludzie tutaj przychodzili, turyści się spotykali. Co więcej, zobaczymy - wyjaśnia Karol Cuch.
Choć domek pastora nie rozpoczął jeszcze swojej właściwej działalności, to wczoraj jego progi przekroczyli już pierwsi goście, którzy przyszli posłuchać wykładu w ramach projektu "Przystanek historia". O tym jednak w oddzielnym materiale.