Choć do niedalekiej Czartorii można wybrać się autem, to my zaprzęgliśmy konie i z kopyta ruszyliśmy na XXI Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo Łomża. Zapraszamy do wspólnej podróży z Przyjaciółmi na zawsze.
Na sam koncert do Ośrodka Leczniczego Iris powozem zaprzęgowym dotarliśmy dzięki panu Leszkowi Sobocińskiemu z sali bankietowej "Amira" z Miastkowa.
- Mam nadzieję, że po występach wspaniałych artystów wszyscy wyjdziemy z przyjaznym nastawieniem do drugiego człowieka - zapowiedział wykonawców przed występem Jarosław Cholewicki, dyrektor ROK-u i organizator XXI Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża.
Zielone parasole, majestatyczne brzozy i kolorowe kwiaty efektownie zdobiły scenę w Czartorii, ale najjaśniej świecili swoim talentem wokaliści: Jacek Szymański, Romuald Spychalski, Anna Jurczyśka i saksofonista Adam Wojtasik.
- To doborowy tandem wokalny a saksofonista to wręcz muzyczny akrobatyk - mówi Jacek Szymański, dyrektor Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża. - Po prostu wiem, kogo zapraszam.
Z Czartorii w ramach koncertu "Amigos para siempre" (Przyjaciele na zawsze)rozbrzmiewały utwory: "Because we believe", "La voce del silenzio", "Besame mucho" z repertuaru Andrea Bocellego, "Caruso", "Wolare" czy " Love story".