We środę 18 marca 2015 roku w Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży gościł gimnazjalistów, ich nauczycieli oraz rodziców. Drzwi Otwarte Szkoły zorganizowano w celu przedstawienia bogatej oferty edukacyjnej, zapoznania z atrakcyjnością kształcenia zawodowego.
W programie dnia swoją ofertę zaprezentowali: technik ochrony środowiska, technik geodeta i technik technologii drewna oraz zasadnicza szkoła zawodowa-stolarz/cieśla dekarz. Uczniowie gimnazjum zwiedzali budynek szkoły, wykonywali m.in. doświadczenia chemiczne, oglądali preparaty pod mikroskopem oraz poznawali tajniki geodezji i kierunku drzewnego.
- Goście przekonali się, że warto wybrać kształcenie w naszej szkole. Ten dzień był również dobrą okazją do zaprezentowania prac malarskich i fotograficznych naszych uzdolnionych uczniów. Podsumowaniem spotkania było wręczenie odwiedzającym upominków, które wylosowali w loterii fantowej.
Dzięki współpracy wielu nauczycieli i uczniów nasza placówka rzetelnie zaprezentowała swoje atuty. Drzwi Otwarte Szkoły były okazją do spotkania się z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, do pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji na indywidualność drugiego człowieka. Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym, a zatem do zobaczenia we wrześniu.
Katarzyna Mieczkowska
nauczyciel ZSDiG w Łomży