Agnieszka Skrodzka uczennica klasy IV a Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Orzeł Biały – nasza duma”. Organizatorzy konkursu to Kancelaria Senatu w Warszawie, senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej oraz Kuratoria Oświaty.
Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy i świadomości o godle jako najważniejszym z symboli państwa polskiego oraz rozwijanie pasji historycznych i artystycznych.
7 maja 2018 roku w gmachu Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie Agnieszka miała przyjemność uczestniczyć w uroczystym podsumowaniu konkursu. Jednym z atrakcyjnych punktów programu dla wszystkich nagrodzonych było zwiedzanie budynku Senatu i Zamku Królewskiego w Warszawie. Młoda artystka była zachwycona nagrodami i programem obchodów. Wszyscy uczestnicy majowych uroczystości z pewnością wiedzą, że biało-czerwona flaga, godło z Białym Orłem w koronie i „Mazurek Dąbrowskiego” to symbole polskiej państwowości. To znaki najważniejsze, wyrażające naszą tożsamość, wokół których gromadzi się wspólnota obywateli Rzeczypospolitej. Kiedy podczas świąt państwowych czy innych doniosłych wydarzeń w życiu polskiego społeczeństwa chcemy w szczególny sposób poczuć łączącą nas więź, odwołujemy się właśnie do tych symboli. Są one dla wszystkich Polaków wyjątkowo cenne. Otaczanie symboli Rzeczypospolitej Polskiej czcią szacunkiem jest prawem obowiązkiem każdego z nas.
Gratulujemy Agnieszce i opiekunowi pani Katarzynie Klewickiej oraz życzymy dalszych sukcesów.