Łomża przygotowuje dwa wyjątkowe wydarzenia duchowe. 20 marca odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa – ponad 41-kilometrowa nocna wędrówka, a tydzień później, 27 marca, wierni będą mogli wziąć udział w IV Nocnej Drodze Krzyżowej prowadzonej przez parafię Krzyża Świętego.
Już 20 marca 2026 roku wierni z Łomży i okolic będą mieli okazję wziąć udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. To wyjątkowe wydarzenie duchowe, które od lat przyciąga tych, którzy w samotnej podróży szukają lepszego połączenia z Bogiem.
Trasa liczy ponad 41 kilometrów i prowadzi przez: Kościół św. Andrzeja Boboli → Piątnica → Łomża → Stara Łomża przy Szosie → Zosin → Siemień Nadrzeczny → Siemień Rowy → Podgórze → Giełczyn → Stara Łomża nad Rzeką → powrót do Kościoła św. Andrzeja Boboli. Suma przewyższeń wynosi 415 metrów.
- Ostatecznie nie chodzi w niej o długość trasy ani o jej trudność — zwłaszcza w ciemności i w niedogodnościach pogody. Chodzi o miłość, która pozwala nam się z tym wszystkim zmierzyć. I nawet jeśli dla niejednej i niejednego z nas nie ona jest pierwszym motywem, to mam nadzieję, że w trakcie Drogi, także dzięki rozważaniom i medytacji, stanie się naszym największym odkryciem- napisał w swoim błogosławieństwie dla uczestników kardynał Grzegorz Ryś, arcybiskup metropolita krakowski.
Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18:00 w kościele św. Andrzeja Boboli. Po niej uczestnicy wyruszą na nocną wędrówkę – w ciszy, w skupieniu, samotnie lub w maksymalnie 10-osobowych grupach.

Tydzień później 27 marca, wierni będą mogli wziąć udział w IV Nocnej Drodze Krzyżowej organizowanej przez parafię Krzyża Świętego w Łomży.
Tegoroczna trasa liczy dokładnie 22 kilometry i została wydłużona z powodu remontu torów. Uczestnicy pójdą przez Giełczyn, Las Giełczyński aż do Kozik, skąd wrócą tam, gdzie wszystko się zaczęło- pod krzyż misyjny obok Centrum Katolickiego.
Tradycyjnie drogę krzyżową poprzedzi msza świętą o godzinie 18 w kościele p.w. Krzyża Świętego w Łomży.
-To jest czas poznania siebie w trochę trudniejszych warunkach, gdy w zmęczeniu możemy usłyszeć głos Boga. To jest dla odważnych, dla tych którzy nie boją się wyruszyć, doświadczyć czegoś więcej od Pana Boga, który chce do nas przemówić- powiedział ks. Wiesław Ołowski, wikariusz parafii. p.w. Krzyża Świętego.
Reklama
IV Nocna Droga Krzyżowa jest otwarta dla wszystkich. Nie obowiązują zapisy ani rejestracja.