Reklama

Dyspensa od piątkowego postu

21/06/2019 07:00

Biskup łomżyński udzielił dyspensy od powstrzymywania się od pokarmów mięsnych wszystkim przebywającym dzisiaj (21.06) na terenie Diecezji Łomżyńskiej.

Mając na uwadze szczególny charakter dnia 21 czerwca - piątek - przypadający w tradycyjnej oktawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,  niniejszym – na podstawie kan. 87 i 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego,  udzielam dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji. - czytamy w dekrecie biskupa. 

Głowa diecezji zachęca do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, "zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności". 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości