Biskup łomżyński udzielił dyspensy od powstrzymywania się od pokarmów mięsnych wszystkim przebywającym dzisiaj (21.06) na terenie Diecezji Łomżyńskiej.
Mając na uwadze szczególny charakter dnia 21 czerwca - piątek - przypadający w tradycyjnej oktawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, niniejszym – na podstawie kan. 87 i 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji. - czytamy w dekrecie biskupa.
Głowa diecezji zachęca do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, "zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności".