Reklama

Dziadkowie z wnukami tłumnie odwiedzili biskupa [VIDEO i FOTO]

26/07/2025 18:16

Z okazji liturgicznego wspomnienia świętych Joachima i Anny – dziadków Jezusa – ordynariusz diecezji łomżyńskiej tradycyjnie zaprosił dzieci, dziadków i opiekunów na spotkanie „U Babci Anny” w ogrodach biskupich.

Święci Joachim i Anna to rodzice Maryi i dziadkowie Jezusa. Z tej okazji tradycję organizowania pikników w ogrodach biskupich zapoczątkował jeszcze bp Stanisław Stefanek. Dziś kontynuuje ją obecny ordynariusz diecezji łomżyńskiej, bp Janusz Stepnowski.

– Staram się naśladować biskupa Stanisława. Organizujemy piknik, zapraszamy zarówno dziadków, jak i to najmłodsze pokolenie. To forma integracji, tym bardziej że w tym roku diecezja przeżywa jubileusz 100-lecia. Tutaj miałem okazję poznać ludzi z Grajewa i z Wizny, którzy przybyli tu razem z wnukami, aby cieszyć się tym dniem i spędzić go wspólnie – powiedział bp Janusz Stepnowski.

Reklama

Podczas dzisiejszego świętowania nie zabrakło atrakcji. O wspólne tańce, zabawy i konkursy zadbał ksiądz Tomasz Grala wraz z wolontariuszami. Dużym powodzeniem cieszyła się kolorowa wata cukrowa oraz pyszne pączki, do których ustawiały się długie kolejki.

Dzieci wraz z dziadkami doskonale się bawiły, chętnie angażując się w przygotowane atrakcje.

– Piękna impreza, bardzo wesoło, dużo radości. Dzieci są zadowolone. Czekają jeszcze na watę i inne niespodzianki. Pogoda też dopisuje. Tylko się bawić! – mówiła Danuta z Konarzyc, która przyszła na piknik z wnuczką.

Reklama

– Bardzo mi się podoba. Jesteśmy z wnuczką i siostrą. Impreza integruje. Pokazuje, że Łomża ma dzieci, że są tu młodzi ludzie. To pokazuje też przyszłość Łomży – dodał pan Zbigniew.

Spotkanie „U Babci Anny” okazało się dużym sukcesem, gromadząc licznie dziadków i wnuki, którzy mogli wspólnie spędzić czas, bawiąc się i integrując.

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/07/2025 18:20
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości