Łomżyńsko- Ostrołęcki Oddział Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych został uznany za najaktywniejszy w kraju. Wyróżnienie przyznał organizacji zarząd główny PTNW, doceniając jej 32 lata ciężkiej pracy.
- Na tą ocenę wpłynęło przede wszystkim duże zaangażowanie i aktywność wszystkich jej członków- przyznaje dr Marian Jan Czerski, przewodniczący oddziału łomżyńsko- ostrołęckiego.
Tylko w ubiegłym roku oddział zorganizował czternaście zebrań naukowych, podczas których wygłoszono 38 referatów. Podczas IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej w Łomży, odbyły się trzy warsztaty praktyczne. To największa ilość zorganizowanych spotkań wśród dwunastu funkcjonujących w Polsce oddziałów PTNW.
Oddział Łomżyńsko Ostrołęcki PTNW współpracuje z wszystkimi wydziałami weterynaryjnymi w Polsce, Państwowym Instytutem Weterynarii Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach, z Zespołem Szkol Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, Muzeum Weterynarii w Ciechanowcu i wieloma innymi instytucjami.
Wkrótce ma też zamiar uruchomić swoją stronę internetową, która ma poprawić komunikację między Towarzystwem a lekarzami weterynarii. Będzie można na niej znaleźć aktualne informacje o organizowanych zebraniach naukowych, szkoleniach i warsztatach.