Reklama

Działają od ponad 30 lat. Najaktywniej ze wszystkich Towarzystw w kraju.

03/06/2014 07:23

Łomżyńsko- Ostrołęcki Oddział Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych został uznany za najaktywniejszy w kraju. Wyróżnienie przyznał organizacji zarząd główny PTNW, doceniając jej 32 lata ciężkiej pracy.

- Na tą ocenę wpłynęło przede wszystkim  duże zaangażowanie i aktywność wszystkich  jej członków- przyznaje dr Marian Jan Czerski, przewodniczący oddziału łomżyńsko- ostrołęckiego.

Tylko w ubiegłym roku oddział zorganizował czternaście zebrań naukowych, podczas których wygłoszono  38 referatów. Podczas IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej w Łomży, odbyły się trzy warsztaty praktyczne. To największa ilość  zorganizowanych spotkań wśród dwunastu funkcjonujących w Polsce oddziałów PTNW.

Oddział Łomżyńsko Ostrołęcki PTNW współpracuje z wszystkimi wydziałami weterynaryjnymi w Polsce, Państwowym Instytutem Weterynarii Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach,  z Zespołem Szkol Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, Muzeum Weterynarii w Ciechanowcu i wieloma innymi instytucjami.

Reklama

Wkrótce ma też zamiar uruchomić swoją stronę internetową, która ma poprawić komunikację między Towarzystwem a lekarzami weterynarii. Będzie można na niej znaleźć aktualne informacje o organizowanych zebraniach naukowych, szkoleniach i warsztatach.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości