W dzisiejszym (4.01) rozporządzeniu Rady Ministrów ma zostać dopuszczona możliwość przebywania dzieci na świeżym powietrzu w godzinach 8-16 bez opieki ze strony dorosłych. O planach poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.
Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał podczas konferencji prasowej, że na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dokonano przeglądu stosowanych obostrzeń. Mają być one złagodzone.
- Chcieliśmy tutaj dopuścić możliwość przebywania dzieci na wolnym powietrzu, bez konieczności opieki osób starszych, w tych godz. 8-16. Mieliśmy bardzo dużo wniosków dotyczących właśnie tej sytuacji, że mamy okres ferii, (...) dlatego chcielibyśmy dać możliwość korzystania ze świeżego powietrza i tego, żeby dzieci w tych godzinach, 8-16, mogły po prostu przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania - mówił.
Reklama
Możliwość przebywania dzieci na świeżym powietrzu w godzinach 8-16 bez opieki ze strony dorosłych ma być dopuszczona w dzisiejszym rozporządzeniu Rady Ministrów. Akt prawny ma obowiązywać już od jutra.
Przypomnijmy, że wszyscy uczniowie w całym kraju mają ferie zimowe w tym samym terminie. Rozpoczęły się one już dzisiaj.