Reklama

Dziecko przyniosło ze szkoły list? Nie wyrzucaj, przeczytaj...

08/05/2014 06:34

Zakręcaj wodę, zapomnij o funkcji stand-by, postaw na torby wielorazowego użytku, nie pal śmieci- propozycji prowadzenia ekologicznego trybu życia nie brakuje. Część z nich kilkudziesięciu nastolatków- uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży- spisało w Listach Dla Ziemi. Nastolatkowie zanieśli je do domu, by razem z rodzicami przeanalizować, które nawyki można zmienić w rodzinie na proekologiczne.

Listy Dla Ziemi to ogólnopolska akcja fundacji ekologicznej Arka. W tym roku została zorganizowana po raz drugi. Szkoły, gminy i osoby prywatne, które zgłosiły się do udziału w akcji, otrzymały proste zadanie: napisania listów o tematyce ekologicznej, które w jasny sposób miałyby pomóc zmienić proste zachowania i nawyki adresatów listów.

W Łomży do akcji dołączyło Publiczne Gimnazjum nr 1.

- Listy napisali uczniowie dwóch klas: pierwszej i drugiej, którzy realizują innowację pedagogiczną z biologii i chemii. Powstały na specjalnym papierze wyprodukowanym z makulatury- przekazuje Marta Danowska, nauczycielka PG nr 1 w Łomży.

Reklama

Własnoręcznie napisane listy uczniowie zanieśli do domów, gdzie przeanalizują je razem z najbliższą rodziną. Najciekawsze pismo zostanie zaś przesłane fundacji Arka i weźmie udział w konkursie na list roku.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości