Lekkie, miłe dla ucha i odprężające- tak można określić oba koncerty, które dziś wieczorem odbędą się w Łomży. Na "Swingujące życzenia" zaprasza Łomżyńska Filharmoni Kameralna im. W. Lutosławskiego. O godz. 19.00 na scenie Klubu PopArt wystąpi zaś zwycięzca przedostatniej FAMY – zespół Miąższ.
"Swingujące życzenia" utrzymane będą w lekkim, ambitnym klimacie jazzu, bossa novy i swingu.
Razem z muzykami łomżyńskiej filharmonii wystąpi założony w latach "90-tych Bielski – Quartet. Kwartet "specjalizuje się" w utworach twórców złotej epoki swingu i kompozytorów muzyki filmowej, zachowując klimat lat "60-tych.
Podczas wieczornego koncertu usłyszymy m.in. utwory Gershwina, Ellingtona, Weila, Arlena, czy Antonio Jobim"a. Orkiestrą dyrygował będzie Tadeusz Wicherek, dyrektor artystyczny „Festiwalu Kultury im. Marka Grechuty” oraz „Festiwalu Kultury Włoskiej Arte Cultura Musica e...” w Zamościu.
Koncert "Swingujące życzenia" rozpocznie się o godz. 18.30 w sali koncertowej ŁFK przy ul. Nowej 2. Bilety w cenie 17 złotych można będzie kupić przed koncertem.
Na poetycki, liryczny i surrealistyczny koncert zaprasza zaś zespół Miąższ. Kapela, której zapadającego w serce wokalu użycza łomżynianka, Joanna Zawłocka, pierwszy raz wystąpiła w Lublinie w 2008 roku. Od tego czasu Miąższ zagrał już około setki koncertów.
Największym sukcesem grupy jest zdobycie głównej nagrody Trójząb Neptuna na Festiwalu FAMA 2010 w Świnoujściu za program „Miąższ jedzie wiochą”.
W rodzinnym mieście wokalistki zespół wystąpi o godz. 19.00. Koncert odbędzie się w Klubie PopArt przy ul. Woj. Polskiego 3. Bilety w cenie 10 złotych będzie można kupić przed występem.