Reklama

Dziewczęta, kobiety, panie i damy - czyli bon ton z Jarosławem Kretem w Galerii Veneda [FOTO i VIDEO

08/03/2015 18:48

Kojarzony zazwyczaj z prognozą pogody Jarosław Kret uświetnił niedzielne obchody Dnia Kobiet w Galerii Veneda. Prezenter chętnie opowiadał o swoich podróżach i niezwykłych kobietach, które spotkał na swojej drodze. Z okazji dnia płci pięknej odbyły się także warsztaty wizażu oraz zajęcia z aktorką Marią Łukaszewską, założycielką Akademii Dobrych Manier.

- Jakiś czas temu przyglądałam się córce, która bawiła się w towarzystwie innych dzieci - relacjonuje specjalistka od savoir-vivre - Nagle uświadomiłam sobie, że wybryki małych urwisów wymykają się spod kontroli. Z czego rodzice nie do końca zdawali sobie sprawę.

Jak się okazało podstawowe (wydawać by, się mogło, że oczywiste) zasady savoir-vivre są współczesnemu społeczeństwu nadal obce.

- Idealnym papierkiem lakmusowym, by przekonać się o tym, jak zachowywać się w towarzystwie są urządzenia nowej generacji. Z jednej strony tak nowoczesne i powszechne - telefony, komputery i sprzęty grający - ułatwiają nam życie, z drugiej ...czy na pewno?

Reklama

Chyba każdy kiedyś był świadkiem głośnej rozmowy telefonicznej, przerwanego głośnym dzwonkiem komórki spotkania lub czy tego chcemy, czy nie - słuchania muzyki przez współpasażera.

To, jak się zachować w towarzystwie, co tyczy się w równej mierze kobiet, jak i mężczyzn opisuje Jarosław Kret w swojej książce "Moje Indie". Na spotkaniu w Galerii Veneda opowiadał o różnych typach kobiet, które poznał w trakcie swoim podróży. Prezenter wspomniał także o efekcie "szklanego sufitu", który sprawia, że mimo, że żyjemy w Europie - wciąż zdarzają się przypadki dyskryminacji płci pięknej.

Reklama

Nie mniej jednak, 8 marca, warto przypomnieć sobie o tym, jak wiele zawdzięczamy kobietom i jak bardzo są niezastąpione życiu codziennym.

- Uważam, że to mężczyźni są lepszymi kucharzami, ponieważ nie gotują na co dzień - potwierdza Jarosław Kret, podróżnik i prezenter TV- Myślę, że kobiety mogą przez to popaść w rutynę, a mężczyźni robią to dla przyjemności - dodaje pogodynek.

Z okazji Dnia Kobiet wystarczy miły gest - przyrządzony obiad, spacer po lesie czy nawet spóźnione życzenia. Dziewczynkom, kobietom, paniom i damom życzymy w tym dniu wiele wyjątkowych chwil i wzruszeń.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości