Kolejna sesja Rady Miejskiej Łomży rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 10.00. Co ciekawego zaplanowano na dzisiejsze obrady? W porządku obrad jest oczywiście głośny w ostatnich dniach zamiar likwidacji Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych. czy jednak do tego dijdzie? Już przed sesją wiemy, że nie. Jaki zatem inny temat zdominuje dzisiejsze posiedzenie radnych?
Najpierw, podczas konferencji prasowej, zastępca prezydenta Agnieszka Muzyk poinformowała, że władze wycofują się z zamiaru likwidacji szkoły i w to miejsce chcą ją przenieść do innej placówki w mieście. Wczoraj jednak, podczas zebrania komisji oświaty Rady Miejskiej, wiceprezydent poinformowała, że na dzisiejszej sesji złoży wniosek o wycofanie tego punktu z porządku obrad. Wydaje się więc, że przynajmniej na jakiś czas, temat likwidacji czy też przeniesienia szkoły drzewnej ucichnie. Jak jednak będzie w rzeczywistości, przekonamy się później.
Wszystko wskazuje jednak na to, że na dzisiejszej sesji pojawi się inny ciekawy temat, którego jednak w porządku obrad nie ma. Według nieoficjalnych informacji, które do nas dotarły, prezydent Mariusz Chrzanowski ma wnioskować o wprowadzenie do porządku punktu, w którym rozpatrywane będzie utworzenie nowej spółki miejskiej. Spółka ta ma zająć się zarządzaniem miejskiego wysypiska śmieci w Czartorii koło Miastkowa. Jeśli taki punkt zostanie wprowadzony, to można spodziewać się ożywionej dyskusji radnych. Choć bowiem obowiązujące przepisy nie pozwalają na to, by wysypiskiem zarządzał miejski zakład budżetowy, to alternatywą do tworzenia kolejnej spółki jest przekazanie zarządu nad wysypiskiem jednej z już istniejących w mieście spółek.
Jak się to wszystko potoczy, dowiemy się z naszej transmisji na żywo, którą rozpoczniemy o godzinie 10.00 wraz z początkiem sesji. Bądźcie zatem z nami i śledźcie to, co będzie się działo w sali konferencyjnej łomżyńskiego ratusza.