31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu. „Potrzebujemy jedzenia, nie tytoniu” – tak brzmi tegoroczne hasło kampanii WHO prowadzonej z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu.
Dziś (31.05) obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu, a tegorocznym hasłem kampanii jest "Potrzebujemy jedzenia, nie tytoniu". Z informacji przekazanych przez Główny Inspektorat Sanitarny dowiadujemy się, że celem kampanii jest podniesienie świadomości na temat alternatywnej produkcji roślinnej i możliwości marketingowych dla rolników tytoniu, a także zaostrzenia przepisów, opracowania odpowiednich polityk i strategii oraz umożliwienia rolnikom tytoniu zmiany warunków rynkowych na uprawę roślin spożywczych.
- Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia tytoń zabija każdego roku około 8 milionów ludzi. Uprawa, produkcja, dystrybucja i użytkowanie tytoniu niszczy nie tylko ludzkie zdrowie i życie, ale też zatruwa wodę, glebę i miasta chemikaliami, toksycznymi odpadami, niedopałkami papierosów a także odpadami z e-papierosów - informuje GIS
Reklama
źródło: Gov.pl/ GIS
zdj. główne: pixabay