W czwartek 29 października w łomżyńskim Ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w Konkursie Ekologicznym „Uczmy się Ekologii". Jego celem było m.in. propagowanie idei segregacji odpadów oraz uświadomienie konieczności ochrony przyrody.
Nagrody laureatom wręczyli Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wraz z Zarządem Zakładu Gospodarowania Odpadami Sp. z o. o. Prezesem Janem Perkowskim i Wiceprezesem Kazimierzem Gwiazdowskim.
Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy odbył się w każdej z łomżyńskich szkół podstawowych. W drugim etapie udział wzięło troje najlepszych uczniów z każdej ze szkół. Do III etapu zakwalifikowało się 6 osób: trzy osoby ze Szkoły Podstawowej nr 5 i po jednej osobie z SP 2, SP 4 i SP 10. Laureatami konkursu zostali:
- Gratuluję bardzo dużej wiedzy z zakresu ekologii. Jestem pod wrażeniem waszych osiągnięć – mówił Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski ciesząc się z dużej liczby osób, która wzięła udział w konkursie. - Dzięki temu konkursowi mogliśmy promować ekologię, która w strategii rozwoju naszego miasta jest bardzo ważna. Cieszę się, że uczymy naszych najmłodszych mieszkańców Łomży właśnie tego typu wiedzy. Myślę, że za parę lat właśnie wy będziecie osobami, które będą wiodły prym w zakresie rozwoju ekologii w Łomży – dodawał Prezydent Mariusz Chrzanowski.
Również Prezes Zarządu Zakładu Gospodarowania Odpadami pogratulował zwycięzcom konkursu.
- Uczestnicy tego konkursu posiadają ogromną wiedzę z zakresu ekologii, gospodarowania odpadami, wiedzą jakie odpady i gdzie powinno się wrzucać. Gratuluję również nauczycielom, którzy przygotowywali tych uczniów. Zachęcam do pogłębiania wiedzy i uczestnictwa w przyszłorocznych konkursach – mówił Jan Perkowski.
Wszystkie szkoły podstawowe, które brały udział w konkursie, otrzymały nagrody w postaci mobilnego sprzętu nagłaśniającego oraz pamiątkowe dyplomy. Głównymi koordynatorami konkursu byli: Joanna Godlewska oraz Krzysztof Kotowski z Zakładu Gospodarowania Odpadami Sp. z o. o.