Zgodnie z planowanym porządkiem obrad sesji, radni miejscy powołali dziś Elżbietę Parzych na stanowisko skarbnika miasta. W głosowaniu wzięło udział 18 radnych i poparli oni jednogłośnie tę kandydaturę.
Głosowanie zbojkotowali natomiast radni z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie wzięli w nim udziału. Co ciekawe swój głos za tą kandydaturą oddał radny Wiesław Grzymała, czyli przewodniczący klubu PiS.
Elżbieta Parzych ma 52 lata i przez kilkunaście lat pełniła funkcję skarbnika w gminie Zbójna. Zastąpiła ona na stanowisku Grażynę Koodziejską, która na własną prośbę została odwołana przez Radę Miejską na poprzedniej, marcowej sesji. Swoje obowiązki obejmie ona 4 maja 2015 roku.
Elżbietę Parzych jako kandydatkę na stanowisko skarbnika miasta prezydent Mariusz Chrzanowski przedstawił na spotkaniu 15 kwietnia br. Prezydent podjął próbę wyłonienia kandydata na Skarbnika w drodze konkursu, do którego przystąpiły dwie osoby. Nie spełniły one jednak oczekiwań komisji rekrutacyjnej.
- W ich "cv" brakowało przede wszystkim doświadczenia samorządowego – mówił na spotkaniu przed dwoma tygodniami Mariusz Chrzanowski.
Z uwagi na to, kandydat na Skarbnika wybrany został przez Prezydenta w drodze rozmów indywidualnych.