Reklama

Empekiem przez Browarną. Meblowa już otwarta! [VIDEO]

21/04/2015 16:07

Jak poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji, w związku z planowanym w najbliższych dniach otwarciem przedłużenia ul. Browarnej do ul. Nowogrodzkiej, planowane jest uruchomienie linii autobusowych przez osiedle Maria.

- Wybrane kursy linii nr 8 skierowane zostaną w ulicę Browarną, aby umożliwić mieszkańcom tamtych okolic swobodny dojazd do centrum miasta, do szpitala, na osiedle Południe - tłumaczy pracownik MPK w Łomży Andrzej Petkowski.

Przedsiębiorstwo zamierza pierwszym okresie bacznie obserwować poziom zainteresowania pasażerów nową trasą, aby w przyszłości jak najlepiej dopasować swoje usługi do potrzeb mieszkańców osiedla.

Jak dowiedzieliśmy się jednak w ratuszu, nie nastąpi to aż tak szybko, jak wynikałoby z krótkiej informacji przekazanej przez MPK. Pierwsze autobusy, ale także wszelkie inne pojazdy, będą mogły pojechać po całej długości ulicy Browarnej, łącznie z nowym mostem na Łomżyczce, dopiero za około trzy tygodnie. Jak się bowiem okazuje, termin zakończenia i odbioru inwestycji, to jedno, a termin otwarcia ulicy z mostem do użytku, to co innego. Dokładnie chodzi o to, że od momentu odbioru ulicy i mostu przez inwestora od wykonawcy oraz zgłoszenia do nadzoru budowlanego, ten ostatni ma jeszcze 21 dni na dopuszczenie całej inwestycji do użytku.

Reklama

- Odbiór inwestycji planowany jest na najbliższy piątek, zatem jej otwarcie do użytku przewidujemy na mniej więcej połowę maja - poinformował nas Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego.

Tymczasem dziś, zupełnie po cichu i bez żadnego uroczystego otwierania czy przecinania wstęgi, otwarta została dla ruchu pojazdów ulica Meblowa. Rano zniknęły z jej krańców znaki zakazu ruchu i niektórzy kierowcy już zaczęli z niej korzystać.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości