Reklama

Europejska noc bez wypadku po raz czwarty w Łomży

16/10/2015 11:29

Fundacja KRZYŚ, wspólnie ze szkołą języków obcych LINGUO oraz klubem Quattro, organizują XII edycję kampanii „Europejska Noc Bez Wypadku". Akcja odbędzie się jednocześnie we wszystkich krajach Unii Europejskiej 17 października 2015 roku. Celem tego międzynarodowego przedsięwzięcia jest ograniczenie wypadków dyskotekowych oraz liczby nietrzeźwych kierowców na drogach.

XII edycja kampanii „Europejska Noc Bez Wypadku" odbędzie się m.in. dzięki zaangażowaniu ponad 150 wolontariuszy. Ochotnicy będą obecni w 42. klubach 39. polskich miast.

Podczas sobotniego wieczoru w Quattro wolontariusze Linguo będą namawiać kierowców bawiących się w klubach, aby wykazali się odpowiedzialnością i nie spożywali alkoholu, ażeby bezpiecznie odwieźć swoich znajomych. Uczestnicy kampanii, na znak przyłączenia się do akcji, założą niebieską opaskę-bransoletkę, która oznaczać będzie deklarację, iż osoby te nie będą piły alkoholu. W momencie opuszczania klubu osoby z opaskami będą miały możliwość przebadania się profesjonalnym alkomatem elektrochemicznym ALKOHIT. Odpowiedzialni kierowcy zostaną nagrodzeni upominkami. Natomiast osoby, u których zostanie wykryty alkohol w wydychanym powietrzu, będą zachęcane do pozostawienia pojazdu i skorzystania z alternatywnej formy transportu.

Reklama

Wsparcia tegorocznej kampanii udzielili: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju - Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, DIAGEO, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, Fundacja Św. Krzysztofa oraz alkomaty ALKOHIT.

Organizatorzy zapraszają do klubu Quattro w sobotę od godziny 20.00. Na uczestników czekają: świetna zabawa oraz nagrody w postaci kart rabatowych na kursy języków obcych w Linguo i na wyśmienite lancze w restauracji Quattro.

Historia akcji

Reklama

Idea akcji Europejska Noc Bez Wypadku narodziła się w październiku 1999 roku. Młody chłopak Tenguy Moreau z belgijskiego miasta Melen w stanie nietrzeźwym wracał autem z dyskoteki. Samochód wpadł w poślizg. W wyniku wypadku kierowca zginął. Wstrząśnięci tragedią bliscy i przyjaciele postanowili wspólnie zrobić coś, by zwiększyć świadomość, a w konsekwencji ograniczyć weekendowe wypadki. Rok później powstało Stowarzyszenie Responsibile Young Drivrs. Kilkanaście młodych osób już w pierwszym roku przeprowadziło w Brukseli kampanię plakatową pod hasłem „Roule cool, Sans alkohol". W kolejnym roku przy drogach stanęło już 500 bilbordów oraz rozdano 70 tys. ulotek promujących ideę Europejskiej Nocy bez Wypadku. Od 2003 roku akcja organizowana jest co roku, w trzecią sobotę października.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości