Szkoła dostała dziś rano informacje o podłożeniu w placówce bomby chemicznej.
Jak poinformował nas jeden z czytelników, Liceum Plastyczne w Łomży dostało dziś rano ostrzeżenie o podłożeniu w placówce bomby. Miał to być ładunek chemiczny. Alarm okazał się fałszywy.
Łomżyńskie liceum nie było jedyną placówką, jaka otrzymała podobne groźby. Ostrzeżenia trafiły dzisiaj do wielu szkół w całej Polsce. Były to tak zwane kaskadowe fałszywe alarmy.
Za wywołanie fałszywego alarmu bombowego grozi areszt, ograniczenie wolności lub grzywna do 1500 zł. W przypadku zagrożenia dla wielu osób (np. ewakuacji mieszkańców bloku) jest to przestępstwo zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.