Najnowsza płyta Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, zawierająca "Requiem" brytyjskiego kompozytora Johna Ruttera, została nominowana do Fryderyka 2012. Płyta otrzymała nominację w kategorii Album Roku- muzyka chóralna i oratoryjna.
Płyta zawierająca "Requiem" brytyjskiego kompozytora Johna Ruttera, nagrana została wspólnie z Chórem Katedry Warszawsko-Praskiej Musica Sacra oraz solistką Justyną Stępień. Została wydana przez Musica Sacra Edition.
- Nagrania dokonano 10. kwietnia 2011 w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w ramach koncertu "Pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem w pierwszą jej rocznicę". Warto podkreślić, że jest to druga rejestracja tego dzieła w historii polskiej fonografii i że jest to nagranie zrealizowane podczas koncertu, "live", czyli w 100% na żywo- podkreślają członkowie Filharmonii.
Dodajmy, że laureatów prestiżowej nagrody poznamy 26. kwietnia. Muzyków łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej będzie można zaś usłyszeć już wkrótce, podczas koncertu "Swingujące życzenia" z okazji przypadającego w czwartek, 8. marca, Dnia Kobiet.