- Czy poważni muzycy mogą zagrać w autobusie MPK? Baliśmy się o to zapytać, ale okazało się, że niepotrzebnie. Muzycy łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej podobnie jak my dostrzegli możliwości wykorzystania „empeka" do popularyzacji muzyki i zaproszenia mieszkańców miasta na „poważne" koncerty w sali filharmonii - informuje łomżyńskie MPK.
Pierwszy autobusowy koncert muzyków Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 marca o godzinie 12.00 w autobusie MPK, który będzie stał na przystanku autobusowym na ul. Zawadzkiej (przy „Venedzie").
Wystąpią: skrzypek – Jan Zugaj i pianistka – Tatiana Baranowska. W programie muzyka lekka, łatwa i przyjemna.... W sam raz na wiosenną niedzielę.
- By zapewnić odpowiednią oprawę muzykom ubierzemy nasz autobus w najpiękniejszy strój galowy – wykorzystamy dekoracje ślubne. Już kilka par pojechało do ślubu naszym autobusem zapraszamy więc narzeczonych szukających niebanalnych pomysłów na oprawę uroczystości weselnych do oglądania... i posłuchania - przekazuje MPK.
Autobus będzie dostępny już od soboty od godz. 12.00.