Reklama

Finał Olimpiady Matematycznej w I LO w Łomży zakończony [FOTO]

16/04/2015 13:21

Od poniedziałku do środy najlepsi, młodzi, polscy matematycy zmagali się w LXVI finale Olimpiady Matematycznej, który po raz pierwszy w historii miał miejsce w murach I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. We czwartek wybitnie uzdolnieni uczniowie liceów i gimnazjów oraz ich nauczyciele spotkali się na podsumowaniu tegorocznego finału.

W LXVI finale Olimpiady Matematycznej wzięło udział 126 najlepszych z najlepszych, młodych matematyków z całej Polski. Zakwalifikowali się oni poprzez udział w zawodach stopnia pierwszego, gdzie uczestniczyło 895 uczniów i stopnia drugiego, do którego zakwalifikowało się 409 osób.

Po trwających dwa dni zmaganiach z zadaniami wyłonieni zostali tegoroczni laureaci. Komitet Główny Olimpiady Matematycznej postanowił przyznać 42 osobom tytuł laureata oraz nagrody pierwszego, drugiego, trzeciego i czwartego stopnia.

Reklama

Najlepszy okazał się uczeń trzeciej klasy XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie Konrad Jan Paluszek, którego do udziału w olimpiadzie przygotowywali nauczyciele: Konrad Pióro, Wojciech Martys i Edward Stachowski. Zwycięzca jako jedyny zdobył komplet 36 punktów, przez co zdystansował pięciu swoich kolegów, którzy zajęli ex aequo miejsca 2-6. aż o sześć punktów! Cała szóstka jednak została włączona w skład polskiej delegacji na LVI Międzynarodową Olimpiadę Matematyczną, która odbędzie się w CHiang Mai (Tajlandia) w dniach 8-16 lipca br.

Organizacja finału Olimpiady Matematycznej to dla Łomży i I Liceum Ogólnokształcącego wielki zaszczyt. Jest to wyjątkowo prestiżowa olimpiada, bo najstarsza z organizowanych w naszym kraju oraz oczywiście dlatego, że to matematyka uchodzi za "królową nauk". Podkreślali to w swoich wystąpieniach zarówno dyrektor I LO Jerzy Łuba, jak też zastępca prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk. Prezydent Mariusz Chrzanowski objął zresztą swoim patronatem to wyjątkowe wydarzenie, a miasto ufundowało nagrody rzeczowe dla najlepszych finalistów, które wręczyła im wiceprezydent Agnieszka Muzyk.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości