- To jest pierwsze nasze spotkanie w Galerii Veneda. My się nie boimy nowości, nie boimy się wkraczać w publiczność- mówi Jacek Szymański, dyrektor Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża. Organizatorzy chcieli zaprezentować szerokiej publiczności wybitne talenty muzyczne. Okazuję się, że dwoje instrumentalistów z gdańskiego zespołu Tangrasso Quintet, który przed sobotnią publicznością wystąpił w galerii, pochodzi z Łomży.
Mowa o Bogumile Dąbrowskiej (skrzypce) i Piotrze Komorowskim (akordeon). Oboje to absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej w Łomży. Jak mówią, dzięki współpracy łomżyńskiej szkoły z wykładowcami z Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, zdecydowali się na rozwijanie swojego talentu muzycznego właśnie tam.
Piotr Komorowski- dwukrotny stypendysta Starosty Łomżyńskiego, to także lider zespołu Tangrasso Quintet, który powstał półtora roku temu z okazji festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża.
- Zaproponowałem panu Jackowi Szymańskiemu, że mogę zorganizować kwintet i przygotować ciekawy program na koncert w ramach festiwalu. Zgodził się. Powiedział, że na pewno będzie to bardzo ciekawe i w ten sposób jesteśmy tutaj - mówi z uśmiechem Piotr.
Przed nietypową publicznością zaprezentowały się też inne łomżyńskie talenty, wokaliści z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, duet Agnieszka Żemek-Pawczyńska & Grzegorz Sekmistrz . Zaś publiczności najbardziej podobało się chyba spontaniczne "O sole mio wykonane przez Jacka Szymańskego, Romualda Spychalskiego i Marka Szymańskiego.