Remonty dróg, modernizacja stacji uzdatniania wody i budowa żłobka - takie inwestycje chce zrealizować gmina Piątnica. Samorząd otrzymał dofinansowanie w ramach II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych “Polski Ład”. Łącznie to prawie 18 mln zł.
Trzy wnioski złożone przez gminę Piątnica uzyskały dofinansowanie w ramach drugiego rozdania Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych “Polski Ład”. Samorząd wybuduje żłobek, przebuduje i rozbuduje stację uzdatniania wody w Drozdowie oraz przebuduje drogi na terenie gminy.
- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować rządowi polskiemu, panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za to, że pojawiły się w Polsce instrumenty, które naprawdę wspierają samorządy, którym w obecnych czasach nie jest łatwo. Rządowy Program “Polski Ład” naprawdę wspiera bardzo aktywnie samorządy. Ja nie ukrywam, że pierwsza edycja nam nie wyszła, powiedzmy z różnych względów merytorycznych. Nie ukrywam, że zaangażowanie pana posła Zielińskiego, jego osobiste wsparcie, doradztwo jeżeli chodzi o składanie wniosków, przyniosło bardzo pozytywny skutek - mówi wójt gminy Piątnica Artur Wierzbowski.
Reklama
Do samorządu trafi łącznie prawie 18 mln zł. W tym rozdaniu jest najwyższe dofinansowanie biorąc pod uwagę powiat łomżyński.
- Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest rządem wyrozumiałym i wspiera wszystkich w miarę możliwości, a tych, którym się nie udało za pierwszym razem, wspiera jeszcze bardziej. Bo jednak trzeba mieszkańcom zrekompensować tamtą, nie uzyskaną wtedy dotację. Były wówczas dwie gminy w woj. podlaskim, które nie uzyskały dotacji na skutek, w tym przypadku, konkretnego błędu formalnego - wyjaśnia poseł Jarosław Zieliński. - Wiedziałem, że to są bardzo oczekiwane inwestycje, więc w ramach możliwości poselskich, wykonywania mandatu, wsparłem te działania, rekomendowałem te wnioski w rozmowach w Warszawie i jest decyzja bardzo dobra pana premiera - dodaje.
Reklama
Więcej w naszym materiale VIDEO.