Na prostym odcinku drogi w miejscowości Olszyny-Kolonia doszło dziś wieczorem do poważnego wypadku drogowego. W wyniku zderzenia dwa samochody osobowe – mercedes i volkswagen – zostały doszczętnie rozbite, a jeden z kierowców, 30-letni mężczyzna, trafił do szpitala.
Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 21.00.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej przyczyną wypadku był niebezpieczny manewr wyprzedzania. Jeden z pojazdów, jadąc z dużą prędkością, podjął próbę wyprzedzenia, ale w trakcie manewru najechał na rowerzystę. Doszło do zderzenia obu aut, które straciły kontrolę i uderzyły w drzewa po przeciwnych stronach drogi.
W wyniku wypadku 30-letni kierowca jednego z aut został przetransportowany do szpitala. Czekamy na informację potwierdzającą, że sprawca wypadku był pijany.
Na czas działań służb ratunkowych, droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana.