Reklama

I Liceum znów zyskuje na popularności. Gimnazjaliści wybierają.

19/05/2014 05:41

Dwa tygodnie zostały absolwentom gimnazjów na podjęcie decyzji o wyborze szkoły średniej, w której chcą dalej się uczyć. Na razie w ofertach można wybierać- wolne miejsca znajdą się wszędzie. Najwięcej podań wpłynęło do tej pory do I Liceum Ogólnokształcącego i Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Od wielu lat największa liczba absolwentów gimnazjów "walczyła" o wolne miejsca w II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. W tym roku, jak wynika z dotychczasowych danych z przebiegu naboru, ten trend się odwrócił.

Więcej podań- przynajmniej na razie- wpłynęło do świętującego w tym roku 400-lecie swojego istnienia I Liceum Ogólnokształcącego. Szkoła zarejestrowała 55 kandydatów. W klasach pierwszych czekają łącznie 162 miejsca.

Wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszy się też Akademickie Liceum Ogólnokształcące, działające przy Wyższej Szkole Agrobiznesu. Do dwóch tworzonych tam klas mundurowych wpłynęło 48 podań. Do obu klas może dołączyć jeszcze osiem osób.

Reklama

Znacznie mniej gimnazjalistów złożyło podania do techników. Nawet popularne w minionych latach klasy technika pojazdów samochodowych czy technika mechatronika w łomżyńskim Mechaniaku mają jeszcze sporo wolnych miejsc.

Największy problem z naborem będą mieć zaś szkoły zawodowe.

Na złożenie podań potwierdzających wybór szkoły, absolwentom gimnazjów pozostały dwa tygodnie. Wyniki naboru zostaną ogłoszone na początku lipca.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości