Jutro (30.03) odbędą się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Łomży. Jedynym merytorycznym punktem ma być podjęcie uchwały w sprawie określenia metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty.
O opłatach „za śmieci” radni dyskutowali już w ubiegłym tygodniu. W zabudowie jednorodzinnej nowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami miała wynosić 30 zł/os. (dotychczas – 22 zł/os.), natomiast w przypadku zabudowy wielorodzinnej miało to być 23 zł/os. (dotychczas – 16zł/os.). Jeszcze wyższe stawki obowiązywałyby w przypadku braku sortowania śmieci. W zabudowie jednorodzinnej byłoby to 90 zł/os. (wcześniej – 66 zł/os.) , zaś w zabudowie wielorodzinnej – 69 zł/os. (wcześniej – 48 zł/os.).
Większość radnych zagłosowało jednak przeciw uchwale zakładającej w/w wzrost stawek.
Więcej: Łomża. Radni nie zgodzili się na podwyżkę opłat za śmieci
Jutro (30.03) radni ponownie mają zająć się tematem. Tym razem we wniosku o podjęcie uchwały przedstawione zostały dwa warianty:
Wariant I
Na taki wariant w ubiegłym tygodniu nie zgodzili się radni.
Stawki, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny:
Stawki, jeżeli właściciel nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny
Wariant II
Określony we wniosku, jako bilansujący koszty w poszczególnych sektorach, „zgodnie z sugestią radnych W. Michalaka i Z. Prosińskiego”
Stawki, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny
Stawki, jeżeli właściciel nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny


Obrady LII nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Łomży rozpoczną się 30 marca o godz. 10:00