Na wszystkie imprezy zaplanowane w ramach sobotniej Nocy Muzeów dojedziemy miejskim autobusem. Specjalna, darmowa linia zacznie kursowanie od godz. 18.00.
O tym, że w majową Noc Muzeów trudno znaleźć wolne miejsce parkingowe, łomżyńscy kierowcy mogli przekonać się choćby rok temu. Parkingi wokół Starówki pękały w szwach, jeszcze bardziej zatłoczony był plac wokół Teatru Lalki i Aktora- nocny spektakl przygotowany przez aktorów cieszy się bowiem ogromną popularnością.
Dlatego dojazd miejskim autobusem do centrum Łomży to dobra alternatywa, zwłaszcza że uruchomiona w sobotę linia będzie darmowa.
Autobus rozpocznie swój kurs o godz. 18.00 z przystanku pod ratuszem. Przejedzie ul. Rządową do Pl. Kościuszki, potem skręci w Al. Legionów i dojedzie nią do ul. Piłsudskiego, którą pokona w dwóch kierunkach: do skrzyżowania z Szosą Zambrowską i z powrotem. W ten sposób zabierze mieszkańców ul. Niemcewicza, por. Łagody, os. Medyk, ul. Kasztelańskiej i Ks. Janusza. Przy markecie Stokrotka autobus skręci w prawą stronę i przejedzie ul. Zawadzką- koło Venedy. Tam skręci w ul. Sikorskiego, Szosę Zambrowską i znów dojedzie na parking przed Urzędem Miasta. Ostatni kurs spod ratusza wyruszy o godz. 24.15.